AFIRMACJE

Na pewno każdy z nas spotkał się w swoim życiu z pojęciem „afirmacji”. Dla niektórych jest jasne czym są i jak mogą towarzyszyć nam w codzienności. Ale są też tacy, którzy podchodzą do afirmacji z dystansem lub wręcz niechęcią, uznając je za niepotrzebną zabawkę, która nie ma podstaw do przynoszenia jakichkolwiek zmian czy profitów. Ta druga grupa osób, bardzo często nie ma dostatecznej wiedzy o tym jak działają i jaką moc mogą mieć słowa i myśli, które wypełniają nasze życie. Ale nic w tym dziwnego, w końcu dość rzadko zwracamy uwagę na wypowiadane przez nas hasła, prezentowaną postawę, przekonania czy nawet nastawienie.

mindfulness medytacja - wings of mind

Moc słów

Słowa mają niezwykłą moc. Przy każdej ważnej okazji, składając naszym bliskim życzenia, przenosimy przez nie pozytywny ładunek, życzliwość i dobroć. Łagodzimy za ich pomocą spory, pocieszamy, opisujemy swoje uczucia, doceniamy i wspieramy. Towarzyszą nam cały czas, zarówno pod postacią tego co wypowiadamy, jak i tego co myślimy. Dlatego już dziś uświadom sobie, że warto zadbać o to, aby zawsze niosły ze sobą pozytywną siłę, a także dawały poczucie bezpieczeństwa i spokój. W końcu za każdym słowem płynie energia, której ładunek zależy od naszej intencji…

Afirmowanie

Poza tymi słowami, które wypowiadamy do kogoś, istotną rolę odgrywają również te, które kierujemy do siebie. Nie zawsze na głos, bardzo często wypełniają nas one pod postacią myśli. Oczywiście zdarza nam się na głos-publicznie kierować do siebie krytykę, pogardę czy pouczenie (i to niestety znacznie częściej niż pochwałę lub otuchę), ale nie jest jeszcze tego tak dużo, jak „ciche słowa”- myśli, które wpuszczamy i rozwijamy w swojej głowie. Jak zapewne wiecie, jesteśmy mistrzami w tworzeniu i rozbudowywaniu nieprzychylnych historii i ewentualnych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w naszym życiu. Takim negatywnym myśleniem, wprowadzamy nasz organizm w stan gotowości do tzw. walki lub ucieczki (która rzadko kiedy będzie miała miejsce w rzeczywistości, jednak dla ciała stan napięcia nastąpi już wraz z samą niekorzystną myślą).

Dlatego też, naszym codziennym zadaniem, powinno być kreowanie w swojej głownie przede wszystkim pozytywnych myśli i przekonań. Nie po to, aby zupełnie oderwać się od rzeczywistości i nie być gotowym na różne koleje losu. Ale po to, aby zbierać i rozwijać w sobie siłę i motywację, np. do tego, by sterować swoim życiem i podnosić się wtedy, kiedy zdarzy nam się upaść. Dobre słowa i wzmacniające myśli, mają za zadanie rozbudzić w nas chęć życia, pasję, motor do rozwoju, a przede wszystkim wypełnić nas miłością i akceptacją nie tylko do naszych bliskich, ale i do siebie. Tylko znając i wierząc w swoje mocne strony, jesteśmy w stanie zrobić z nich jakiś użytek, a także zacząć patrzeć na życie z przyjemnością i wdzięcznością.

mindfulness medytacja - wings of mind

Kreowanie rzeczywistości

A co gdyby tak każdego dnia, nie tylko dziękować sobie za to co mamy lub życzyć sobie dobrze, ale i powtarzać pewne zwroty, by coś w sobie docenić, zmienić lub aktywować ?Nasz mózg nie jest obojętny na działania, które są powtarzalne. Słowa, równie dobrze jak dodają otuchy naszym bliskim, są również w stanie dać nam wiarę w siebie i zachęcić nas do zmiany perspektywy postrzegania swojego życia.

Zachęcam Cię do pracy z afirmacjami, które znajdziesz w mojej ofercie. Możesz mieć jedną z nich zawsze przy sobie, powiesić w widocznym miejscu i pozwalać rozbudzić w sobie jej moc. Przygotowałam dla Ciebie trzy kolekcje kart. Jedna dla kobiet, druga dla mężczyzn, a trzecia dla kobiet w ciąży, które właśnie zaczynają nową 9-cio miesięczną drogę swojego życia i potrzebują przygotować się do roli matki.

Niech moc tych słów, towarzyszy Ci i pozwala odkrywać nowe, piękne aspekty życia.

Afirmacje – najnowsze artykuły

Praktykowanie wdzięczności i akceptacji

Praktykowanie wdzięczności i akceptacji

Czy wiesz ze praktyka wdzięczności, stosowana każdego dnia podnosi w nas poziom dopaminy i serotoniny? To nawet lepsze niż kostka czekolady. Jeśli dołożymy jeszcze do tego akceptację, która jest już elementem wielu terapii, odnajdziemy w życiu balans i zaczniemy się...

Afirmacja – WDZIĘCZNOŚĆ

Afirmacja – WDZIĘCZNOŚĆ

Nawyk dziękowania i codziennego doceniania pomaga być bardziej zadowolonym z życia i zwiększyć poczucie szczęścia. Wdzięczność otwiera oczy na to co mamy. Nie chodzi tu wyłącznie o niezwykłe osiągnięcia, ale przede wszystkim codzienne rzeczy, zdarzenia czy ludzi...

Karty afirmacyjne

wings of mind - karty afirmacyjne

Karty Afirmacyjne KOBIET.OM

AFIRMACJE DLA KOBIET

Kobiet.om to projekt skierowany do wszystkich kobiet. Tych młodych, dojrzałych, mam, businesswoman, artystek i tych dopiero poszukujący swojej drogi. W tytule tej kolekcji występuje również słowo „OM”. Jest to wibracja czegoś nowego, początek wszystkiego, nasze źródło. I taką wibrację niosą ze sobą afirmacje znajdujące się w tej talii.

Oddaję w Twoje ręce 65 kart. Każda z nich niesie afirmację na jeden dzień. Miej ją przy sobie lub powieś w widocznym miejscu i pozwól rozbudzać w sobie jej moc. 

wings of mind - karty afirmacyjne

Karty Afirmacyjne CUD 9 MIESIĘCY

AFIRMACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

Czas ciąży to bezwzględnie wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Jest pełen magii, bo w ciele matki rozwija się i dojrzewa CUD miłości jej i partnera. Jest to również dobry moment na zebranie w sobie siły i wiary w swój potencjał, by w pełni realizować się w nowej, życiowej roli.

Aby tak się stało oddaję w Twoje ręce 42 karty. Każda z nich przeznaczona jest na kolejny tydzień ciąży. Odkrywaj je przez najbliższe miesiące. Niech towarzyszą Ci na co dzień i przypominają o tym, co dzieje się teraz w Twoim ciele i co jest dla Ciebie najważniejsze.

wings of mind - karty afirmacyjne

Karty Afirmacyjne MĘŻCZYZN.OM

AFIRMACJE DLA MĘŻCZYZN

Mężczyzn.om to projekt skierowany do wszystkich mężczyzn. Tych młodych, dojrzałych, ojców, przedsiębiorców, sportowców, artystów i tych dopiero poszukujący swojej drogi. W tytule tej kolekcji występuje również słowo „OM”. Jest to wibracja czegoś nowego, początek wszystkiego, nasze źródło. I taką wibrację niosą ze sobą afirmacje znajdujące się w tej talii.

Chcesz w końcu zmienić coś w swoim życiu? Potrzebujesz wiary w siebie, motywacji? A może po prostu czujesz potrzebę przypomnienia sobie o swoich korzeniach, prawdziwej naturze i sile, która w Tobie drzemie?